Portal - Kamieniec Ząbkowicki
 
Strona główna / Wydarzenia 2015/2016 / Dzień Patrona Szkoły Poniedziałek - 16 wrzesńia 2019 Jagienki, Kamili, Korneliusza     
polski
Wyszukiwarka
IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II Uroczysta Eucharystia i apel
Regulamin szkolnego konkursu plastycznego
Regulamin konkursu na prezentację multimedialną „Biografia Jana Pawła II”
 
IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II
 
Miesiąc kwiecień to dwie ważne daty związane ze św. Janem Pawłem II:
2 kwietnia przeżywaliśmy jedenastą rocznicę odejścia do Domu Ojca naszego Papieża, natomiast 27 kwietnia, to druga rocznica jego kanonizacji.
13 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II.
W tym roku poszerzył on swój zasięg  i odbywał się już jako I Regionalny Konkurs.
Wzięło w nim udział 43 uczniów z 14 szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śląskich, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bardzie, Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Stolcu, Szkoły Podstawowej w Budzowie z filią w Przedborowej, Szkoły Podstawowej  nr 2 w Ząbkowicach Śląskich, Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach, Szkoły Podstawowej w Tuszynie, Szkoły Podstawowej w Ciepłowodach, Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach, Szkoły Podstawowej  nr 3 w Ząbkowicach Śląskich, Samorządowego Zespołu Szkół w Złotym Stoku, Szkoły Podstawowej  nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim i Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim.
Pytania do konkursu ułożył ks. Damian Fleszar, doktorant KUL-u.
Patronat nad konkursem objął Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Ignacy Dec oraz Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki Pan Marcin Czerniec.
Pierwsze miejsce zdobył Karol Trzebiński ze Szkoły Podstawowej w Budzowie z filią w Przedborowej, którego przygotowała Pani Renata Kojder-Szkaradek, drugie Aleksandra Janik ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Kamieńca Ząbkowickiego, przygotowana przez  siostrę Katarzynę Fabicką, natomiast trzecie – Serweryn Waliczek ze Szkoły Podstawowej w Budzowie z filią w Przedborowej, którego przygotowała Pani Renata Kojder-Szkaradek.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a zwycięscy dodatkowo statuetki i atrakcyjne albumy o św. Janie Pawle II.
Po skończonej części konkursowej dzieci oraz ich opiekunowie, a także zaproszeni goście, obejrzeli krótki montaż słowno-muzyczny o św. Janie Pawle II – Papieżu Rodziny, który zaprezentowali uczniowie klasy piątej, pod kierunkiem Pani Dagmary Szymczak i siostry Katarzyny Fabickiej.
 
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP