Strona główna / Projekt edukacyjny - TEG Sobota - 26 maja 2018 Eweliny, Jana, Pawła
Loteria fantowa ,,POMOC DLA POTRZEBUJĄCYCH” Informacje o zorganizowanym w szkole TEG na platformie Grupa Zagranica
Poszukiwanie produktów Sprawiedliwego Handlu
Apel podsumowujący projekt
Wystawa prac uczniów
Podsumowanie projektu
Poszukiwanie globalnych współzależności
Apel rozpoczynający Tydzień Edukacji Globalnej 2014
Lekcja wychowawcza w klasie czwartej „Smaczne, zdrowe, kolorowe”

Loteria fantowa ,,POMOC DLA POTRZEBUJĄCYCH”

Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.
Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi.”

Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego
z wartością twojego konta bankowego.
Każdy ma coś, co może dać innym.

Barbara Bush, żona Georga H.W. Busha

Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?”
                                                                                                Martin Luther King Jr.

W ramach obchodów TEG 2014 Samorząd Uczniowski zorganizował na terenie szkoły loterię fantową. Najpierw zwróciliśmy się do uczniów, rodziców i pracowników szkoły z prośbą o przekazanie darów na  „fanty”. Zebrane dary  ponumerowaliśmy oraz przygotowaliśmy losy i zaprosiliśmy uczniów, rodziców i pracowników szkoły do ich kupowania. Nasza loteria cieszyła się dużym zainteresowaniem, dzięki czemu zebraliśmy w ciągu pięciu dni 512 zł. Pieniądze przesłaliśmy na wybraną placówkę misyjną. Jest to nasz wkład w pomoc dla niedożywionych i głodujących dzieci.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji, czy to poprzez przekazanie darów, czy to poprzez kupowanie losów.
Loteria przede wszystkim służyła uwrażliwieniu naszych serc na potrzeby ludzi głodujących. Jednocześnie czas, w którym się odbywała był czasem, kiedy wiele osób miało okazję cieszyć się z wylosowanych „nagród specjalnych”, takich jak Pendrive, maskotki, duża czekolada, atrakcyjne zabawki i przybory szkolne.
Organizatorzy akcji:
Sara Buczko, Nikola Kuziemko Dawid Długosz, Martyna Waligóra, Patrycja Koleśnik

„Bardzo mi przykro z powodu Waszej sytuacji i braku żywności,
dlatego uczniowie naszej szkoły postanowili zorganizować taką małą akcję
,,POMOC DLA POTRZEBUJĄCYCH”.
Serce pęka na widok i myśl o Was.
Będziemy się starać, aby pomoc dla Was od nas odbywała się cyklicznie
i była jak największa.”

Wiktoria Prochera, klasa VI

„Bardzo mi przykro, że głodujecie. U nas dużo jedzenia się marnuje,
ale mieszkamy daleko od Was, dlatego nie możemy się z Wami tym jedzeniem podzielić. Możemy jednak obiecać, że przestaniemy marnować jedzenie,
a część zaoszczędzonych dzięki temu pieniędzy przekażemy na pomoc dla Was.”

Magdalena Wach, klasa VI