Portal - Kamieniec Ząbkowicki
 
Strona główna / Projekt edukacyjny - TEG Niedziela - 20 stycznia 2019 Fabioli, Miły, Sebastiana     
polski
Wyszukiwarka
Lekcja wychowawcza w klasie czwartej „Smaczne, zdrowe, kolorowe” Informacje o zorganizowanym w szkole TEG na platformie Grupa Zagranica
Poszukiwanie produktów Sprawiedliwego Handlu
Loteria fantowa ,,POMOC DLA POTRZEBUJĄCYCH”
Apel podsumowujący projekt
Wystawa prac uczniów
Galeria zdjęć
Podsumowanie projektu
Poszukiwanie globalnych współzależności
Apel rozpoczynający Tydzień Edukacji Globalnej 2014
 
Lekcja wychowawcza w klasie czwartej
„Smaczne, zdrowe, kolorowe”
     
Dzieci bardzo często nie chcą próbować nowych dań, bo dużą wagę przywiązują do ich wyglądu, sposobu podania, koloru i zapachu. Dlatego chcąc zachęcić dzieci do spożywania zdrowych posiłków postanowiliśmy wziąć udział w jednym z przedsięwzięć projektu edukacyjnego.
W ramach propagowania zdrowego odżywiania i niemarnowania jedzenia 17 listopada 2014 r. uczniowie klasy IV pod opieką pani Alicji Nowakowskiej na godzinie wychowawczej własnoręcznie przygotowali pyszne, kolorowe, witaminowe sałatki. Na początku zajęć uczniowie w poszczególnych grupach zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego przygotowania posiłków, usłyszeli o konieczności mycia rąk, o walorach odżywczych owoców,  zwrócenia uwagi na higienę i estetykę pracy. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Głównym składnikiem sałatek były smaczne polskie jabłka. Uczniowie dokładnie umyli ręce, a następnie posegregowali umyte wcześniej owoce według kolorów. Później przystąpili do krojenia owoców, przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Po pokrojeniu wszystkich owoców, nastąpiło układanie na talerzach, a później degustacja.   
Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.
Sałatka niezmiernie smakowała, dzieci chętnie sięgały po dodatkowe porcje.
Mamy nadzieję, że w naszej szkole zapanuje moda na jedzenie owoców,
a nie słodyczy w czasie przerwy.
 
   

     
 
 
 
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP