Strona główna / Projekt edukacyjny 2013/2014 Sobota - 26 maja 2018 Eweliny, Jana, Pawła
Happening w ramach projektu edukacyjnego „Chronimy dziedzictwo kulturowe naszej ziemi kamienieckiej”. Regulamin Konkursu „Wkład Marianny Orańskiej w rozwój naszego regionu” w ramach projektu „Poznajemy dziedzictwo kulturowe naszej ziemi kamienieckiej”
Kamieniec na starej fotografii - wystawa
Prelekcja w Archiwum
Rajd rowerowy
Konkurs na najlepszą prezentację multimedialną
Spotkanie z policjantem
Regulamin szkolnego konkursu na najlepsza prezentację multimedialna
Konkurs na ,,Strój kobiecy z XIX wieku”
Wyniki konkursu plastycznego
Regulamin Konkursu Plastycznego ,,TU BYŁA MARIANNA”
Sprawozdanie z przebiegu Szkolnego Konkursu „Wkład Marianny Orańskiej w rozwój naszego regionu”
Projekt - plan działań

10 czerwca 2014 r. uczniowie klas IV- VI wraz z nauczycielami zorganizowali happening w ramach projektu edukacyjnego „Chronimy dziedzictwo kulturowe naszej ziemi kamienieckiej”.

Odbyła się zaplanowana wcześniej parada w strojach z XIX wieku wokół pałacu Marianny Orańskiej. Dziewczęta z klas IV-VI,  tj. Julia Mazur, Sara Buczko, Dominika Ostenda, Malwina Waligóra i Aleksandra Grajek zaprezentowały się w strojach w stylu Marianny. Na tle przepięknego pałacu, na tarasach, miała miejsce  niezwykła sesja zdjęciowa, podczas której przeszłość zrównała się z teraźniejszością. Interesujący quiz o regionie przygotowali szóstoklasiści dla swoich kolegów z klasy czwartej i piątej. Uczniowie poszerzyli i utrwalili wiedzę na temat pałacu Marianny Orańskiej. Gdy I grupa zwiedzała pałac, grupa II udała się na spacer wokół parku i do kościoła pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny i Jakuba Starszego. Po godzinie nastąpiła wymiana. Dzieci miały okazję na własne oczy zobaczyć pałac oraz prace, jakie tam trwają. Zobaczyły też wystawę w  kościele ewangelickim. Opiekę nad grupami sprawowali nauczyciele: p. Alicja Nowakowska, p. Teresa Gembara, s. Katarzyna Fabicka, p. Przemysław Karkowski oraz p. Grzegorz Czachor.

Dziękujemy Panu Wójtowi Marcinowi Czerniecowi za udostępnienie nam zwiedzenia tak cennego zabytku oraz pani Jolancie Kużdżał za okazaną pomoc i życzliwość w trakcie zwiedzania.