Strona główna / Archiwum 2010/2011-2011/2012 Niedziela - 16 grudnia 2018 Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
Rekolekcje Wielkopostne Podsumowanie pierwszego półrocza
Oczekiwanie na beatyfikację Jana Pawła II
Wycieczka do Książa
Dzień Ziemi 2011
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
91. Rocznica Urodzin Patrona Szkoły
Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2010/2011
Dziekuję Ci mamo
Pomoc dla dzieci z Bogatyni
Obchody Dnia Edukacji Narodowej
Szkolny Konkurs Poezji Religijnej
Uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów
Szkolny Konkurs Recytatorski \"Pegazik\"
Spotkanie z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei
32. Rocznica Wyboru Karola Wojtyły na Papieża
Rozpoczęcie Roku Szkonego 2010/2011
Konkurs recytatorski \"Stąd nasz ród\"
Akcja „Pamiętajmy o tych, którzy odeszli”
Zabawa Karnawałowa 2011
Narodowe Święto Niepodległości 2010
Jasełka i spotkania wigilijne w klasach
Mikołajki w naszej szkole
Dzień Kobiet 2011
Pierwszy Dzień Wiosny
Konkurs \'\'Tu była Marianna Orańska
6. Rocznica Śmierci Papieża Jana Pawła II
Udział w XIX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Powiatowy Konkurs Recytatorski PEGAZIK
Finał Wojewódzki XVI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK

Rekolekcje Wielkopostne

„Człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć, ani kim jest, ani jaka jest jego prawdziwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostatecznie przeznaczenie.”

Jan Paweł II

W tym roku szkolnym rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbywały się w dniach 04 - 06 kwietnia. Na rekolekcje chodziliśmy do kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej  w Kamieńcu Ząbkowickim pod opieką nauczycieli.
Nauki rekolekcyjne i mszę św. prowadził zakonnik Polskiej Prowincji Zakonu Kamilianów ojciec Józef Kordek.
Każdego dnia rozważaniom wielkopostnym przyświecało inne hasło.
W pierwszym dniu poznaliśmy życiorys św. Kamila - patrona wszystkich chorych, personelu medycznego i szpitali oraz historię Zakonu Kamilianów. Dowiedzieliśmy się, że jego celem, zgodnie z hasłem,  „Nie miłujmy słowem ni językiem, lecz czynem i w prawdzie", jest niesienie duchowej i materialnej pomocy ludziom chorym, a czerwony krzyż, który zakonnicy noszą na piersiach, jest symbolem oddania, miłości i miłosierdzia dla cierpiących. Głównym tematem rozważań rekolekcyjnych była istota miłości do bliźniego. Nauczyliśmy się również piosenki „Pan Jezus także dzieckiem był”.
Drugi dzień rekolekcji był czasem rozważania o szacunku do ludzi wszystkich ras i kultur.
Trzeciego dnia odbyła się spowiedź św. i uroczysta msza św., podczas której Paulina Przybylska (uczennica klasy V) czytała „I Czytanie z Księgi Rodzaju” a  Karolina Kiełb (uczennica klasy V) modlitwę wiernych.

Po mszy św. Wiktoria Wasyluk (uczennica klasy V) - w imieniu wszystkich uczniów i pracowników szkoły -podziękowała ojcu Józefowi Kordkowi i naszemu księdzu proboszczowi Wojciechowi Jasińskiemu za tegoroczne rekolekcje wielkopostne, które duchowo przygotowały nas na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Podziękowała za cierpliwość, wyrozumiałość dla naszych niedoskonałości, za słowa miłości, otuchy, wiary i nadziei, które zostaną w naszych sercach, za czas skupienia i zamyślenia, jaki przeżyliśmy, za chwile zastanowienia nad własnym życiem oraz za wspólną modlitwę.

Samorząd Uczniowski: Paulina Przybylska, Karolina Kiełb