Strona główna / Archiwum 2010/2011-2011/2012 Niedziela - 16 grudnia 2018 Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
32. Rocznica Wyboru Karola Wojtyły na Papieża Podsumowanie pierwszego półrocza
Oczekiwanie na beatyfikację Jana Pawła II
Wycieczka do Książa
Dzień Ziemi 2011
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
91. Rocznica Urodzin Patrona Szkoły
Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2010/2011
Dziekuję Ci mamo
Pomoc dla dzieci z Bogatyni
Obchody Dnia Edukacji Narodowej
Szkolny Konkurs Poezji Religijnej
Uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów
Szkolny Konkurs Recytatorski \"Pegazik\"
Spotkanie z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei
Rozpoczęcie Roku Szkonego 2010/2011
Konkurs recytatorski \"Stąd nasz ród\"
Akcja „Pamiętajmy o tych, którzy odeszli”
Zabawa Karnawałowa 2011
Narodowe Święto Niepodległości 2010
Jasełka i spotkania wigilijne w klasach
Mikołajki w naszej szkole
Dzień Kobiet 2011
Pierwszy Dzień Wiosny
Konkurs \'\'Tu była Marianna Orańska
Rekolekcje Wielkopostne
6. Rocznica Śmierci Papieża Jana Pawła II
Udział w XIX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Powiatowy Konkurs Recytatorski PEGAZIK
Finał Wojewódzki XVI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK

32. Rocznica Wyboru Karola Wojtyły na Papieża

"Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! Otwórzcie drzwi jego zbawczej władzy, otwórzcie jej granice państw, systemy ekonomiczne i polityczne, szerokie obszary kultury, cywilizacji i rozwoje. Nie lękajcie się!".

Jan Paweł II, homilia podczas inauguracji pontyfikatu

16 października 2010 roku minęły dokładnie 32 lata, kiedy Karol Wojtyła został wybrany na Papieża. Z tej okazji, z inicjatywy wójta gminy Kamieniec Ząbkowicki pana Marcina Czernieca i Przewodniczącego Rady Gminy pana Dominika Krekory, w naszej kamienieckiej kaplicy pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojca Świętego. Mszy św. przewodniczyli ks. dziekan Rafał Kozłowski i ks. proboszcz Wojciech Jasiński.
W nastrój tej szczególnej chwili uczestników uroczystości wprowadziła radna gminy Pani Maria Nastała, która przedstawiła swój własny wiersz. We mszy świętej uczestniczyły poczty sztandarowe naszej szkoły, Szkoły  Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego, Gimnazjum Publicznego im. Adama Mickiewicza, Szkoły Ponadgimnazjalnej im. Juliusza Lubienieckiego, Rady Gminy Kamieniec Ząbkowicki. Po mszy św. uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem siostry Katarzyny Fabickiej i pani Dagmary Szymczak przedstawili montaż słowno- muzyczny, który wzbudził głębokie wzruszenie. Po wspólnym odśpiewaniu ulubionej pieśni papieża – Barki – uczestnicy uroczystości zgromadzili się pod pomnikiem Jana Pawła II na modlitwie różańcowej w intencji jego rychłej beatyfikacji.
Po modlitwie delegacje władz samorządowych, szkół, zakładów pracy, przedsiębiorców, organizacji i mieszkańcy składali kwiaty i zapalali znicze przy pomniku Patrona naszej szkoły, Papieża Jana Pawła II.
Dla uczestników obchodów 32. Rocznicy Wyboru Karola Wojtyły na Papieża był to bardzo wzruszający dzień wspomnień o Wielkim Polaku -  miłośniku dzieci i młodzieży, pielgrzymie i człowieku, który do każdego miejsca na Ziemi, mimo wielu różnic kulturowych i wyznaniowych, potrafił wnieść pokój.