Strona główna / Archiwum 2008/2009 Niedziela - 27 maja 2018 Amandy, Jana, Juliana
Pasowanie uczniów klasy I Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2008/2009
„WIOSNA PIOSENKI ŚPIEWA”.
Konkurs ortograficzny
Osiągnięcia sportowe
Dzień Matki
Cała Polska czyta dzieciom
Spektakl teatralny „Wyspa skarbów”
Spotkanie ze strażakami
Pierwsza pomoc
Uroczyste powitanie wiosny
Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009
Urodziny Jana Pawła II
Spotkaniez Biskupem
Nasza wycieczka
Szkolny Konkurs Recytatorski
Wycieczka do Szklarskiej Poręby
Spotkanie z policjantem
Rocznica Pontyfikatu
VII Konkurs Recytatorski \"Skąd nasz ród\"
VI Gminny Konkurs Recytatorski
Uczniowie naszej szkoły zdobyli tytuł Przyjaciela Ziemi.
III rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II – Patrona Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieńcu Ząbkowicki
BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWGO” .
DEBATA - bezpieczeństwo uczniów
Gminny Konkurs Recytatorski „Pegazik”
Dzień Dziecka 2008
Zakończenie Roku Szkolnego 2007/2008
Obchody Dnia Ziemi 2008
„UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta Gminy Kamienieniec Ząbkowicki
Przedstawienie profilaktyczne \" Na ratunek\".
Konstytucja 3 Maja
Jan Paweł II - Wychowawca młodych \".
Pierwszy Dzień Wiosny
XI Festiwal Nauki
Wnioski do pracy dydaktycznej w II semestrze w roku szkolnym 2008/2009
Próbny alarm przeciwpożarowy.
\"Cała Polska czyta dzieciom\"
\'\'Cała Polska czyta dzieciom.\"
Galeria zdjęć 2008/2009
IV Rocznica śmierci Ojca Świetego Jana Pawła II
Przedstawienie profilaktyczne
Sprzatanie mogił opuszczonych
Wycieczka do Głuchołaz
Finał Wojewódzki XIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik
Cała Polska czyta dzieciom\"
Dzień Dziecka 2009
Konkurs \"Moje prawidłowe odżywianie\"
I miejsce w eliminacjach gminnych Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”
Szkolny Konkurs Recytatorski „Pegazik”,
Konstytucji 3 Maja.
Jan Paweł II – naszym przewodnikiem”.
Jasełka 2008
Zestaw podręczników

Pasowanie uczniów klasy I

Rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej jest wielkim przeżyciem dla dziecka oraz dla  jego rodziców. Dziecko poznaje nowe środowisko, kolegów, nauczycieli. Bardzo się stara, aby sprostać nowym obowiązkom. Chce wśród nowo poznanych osób znaleźć swoje miejsce. Sprzyja temu akt przyjęcia pierwszaków do szkolnej rodziny, tzw. ślubowanie i pasowanie na uczniów. Przygotowują się do tego wydarzenia wszyscy: uczniowie, pod kierunkiem wychowawczyni, ćwiczą wiersze i piosenki, Samorząd Uczniowski wraz z dyrektorem przygotowują scenariusz uroczystości i okolicznościową dekorację sali, rodzice szykują podarunki i posiłek. Wreszcie nadchodzi oczekiwany dzień ważnej szkolnej uroczystości, w której uczestniczą zaproszeni goście.
         W naszej szkole uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkół nr 2 odbyła się w sali gimnastycznej dnia 02.10.2008 r. Zaszczycili nas swoją obecnością dyrektorzy szkół znajdujących się na terenie gminy Kamieniec Ząbkowicki – pan Rudolf Wójcik i pan Marek Błażejewski, przedstawiciele Rady Rodziców, dziadkowie i rodzice uczniów klasy I oraz dzieci z grupy „0” wraz z wychowawcą.
Uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie, przyrzekali:

„ Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swej klasy i szkoły . Przyrzekam, że będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę.
Będę się starać być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.”
Następnie pan dyrektor Arkadiusz Albrecht pasował pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Potem głos zabrała przedstawicielka rodziców uczniów kl. I, pani Alicja Nowakowska. Podziękowawszy za serdeczne i ciepłe przyjęcie dzieci do szkoły, rodzice wręczyli swoim pociechom ogromne rożki ze słodyczami oraz maskotki, aby pamiętali, że nie tylko są uczniami, ale także dziećmi. Od wychowawcy otrzymali dyplomy i tarcze. Nowa tarcza została zaprezentowana za pomocą rzutnika multimedialnego. Uczniowie klasy I przedstawili piękny program artystyczny, na który składały się wiersze i taniec „polka”. Występ został nagrodzony ogromnymi brawami. Uczniowie klasy I mogą czuć się bezpieczni i liczyć na pomoc starszych kolegów i koleżanek.

Klaudia Strojna i Klaudia Zięba – gazeta „Szkolne Wieści"