Strona główna / Archiwum 2008/2009 Niedziela - 27 maja 2018 Amandy, Jana, Juliana
XI Festiwal Nauki Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2008/2009
„WIOSNA PIOSENKI ŚPIEWA”.
Konkurs ortograficzny
Osiągnięcia sportowe
Dzień Matki
Cała Polska czyta dzieciom
Spektakl teatralny „Wyspa skarbów”
Spotkanie ze strażakami
Pierwsza pomoc
Uroczyste powitanie wiosny
Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009
Urodziny Jana Pawła II
Spotkaniez Biskupem
Nasza wycieczka
Szkolny Konkurs Recytatorski
Wycieczka do Szklarskiej Poręby
Spotkanie z policjantem
Rocznica Pontyfikatu
VII Konkurs Recytatorski \"Skąd nasz ród\"
VI Gminny Konkurs Recytatorski
Uczniowie naszej szkoły zdobyli tytuł Przyjaciela Ziemi.
III rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II – Patrona Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieńcu Ząbkowicki
BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWGO” .
DEBATA - bezpieczeństwo uczniów
Gminny Konkurs Recytatorski „Pegazik”
Dzień Dziecka 2008
Zakończenie Roku Szkolnego 2007/2008
Obchody Dnia Ziemi 2008
„UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta Gminy Kamienieniec Ząbkowicki
Przedstawienie profilaktyczne \" Na ratunek\".
Konstytucja 3 Maja
Jan Paweł II - Wychowawca młodych \".
Pierwszy Dzień Wiosny
Wnioski do pracy dydaktycznej w II semestrze w roku szkolnym 2008/2009
Próbny alarm przeciwpożarowy.
\"Cała Polska czyta dzieciom\"
\'\'Cała Polska czyta dzieciom.\"
Galeria zdjęć 2008/2009
IV Rocznica śmierci Ojca Świetego Jana Pawła II
Przedstawienie profilaktyczne
Sprzatanie mogił opuszczonych
Wycieczka do Głuchołaz
Finał Wojewódzki XIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik
Cała Polska czyta dzieciom\"
Dzień Dziecka 2009
Konkurs \"Moje prawidłowe odżywianie\"
I miejsce w eliminacjach gminnych Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”
Szkolny Konkurs Recytatorski „Pegazik”,
Konstytucji 3 Maja.
Pasowanie uczniów klasy I
Jan Paweł II – naszym przewodnikiem”.
Jasełka 2008
Zestaw podręczników

XI Festiwal Nauki Już po raz siódmy nasza szkoła uczestniczyła w Festiwalu Nauki w Ząbkowicach   Śląskich.

16 października uczniowie klasy IV i VI prezentowali swoje umiejętności plastyczne na warsztatach prowadzonych przez dr Annę Borcz z Instytutu Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Miło było spojrzeć na swoje otoczenie i stworzyć piękną kompozycję przestrzenną. Pani Anna służyła radą i potrafiła każdego z uczestników zachęcić do malowania. To bardzo fascynujące zajęcie, ponieważ nie tylko rozwija nasze zainteresowania, lecz uczy także pracy w grupie.

Mieliśmy także możliwość zwiedzenia warsztatów uczniowskich w Zespole Szkól Ponagimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich. Najwięcej zainteresowania wzbudziły zajęcia w Stacji Diagnostycznej na ulicy Mickiewicza, gdzie mogliśmy sprawdzić stan techniczny samochodów. Przekonaliśmy się, że procedura przeglądu sterowana przez komputer, w dużej części zautomatyzowana, zapewnia pełnię bezpieczeństwa i dokładne pomiary.

18 października ponownie wyjechaliśmy wraz ze swoimi wychowawcami do kopalni złota znajdującej się w Złotym Stoku. Pod okiem niezwykle miłych naukowców: dr Pawła Zagożdżona i mgr Katarzyny Zagożdżon z Instytutu Górnictwa Politechniki Wrocławskiej próbowaliśmy swoich sił w urabianiu skał za pomocą perlika (młotka) i żelazka (klina). Towarzyszyła temu niezwykła sceneria: oliwne kaganki rozświetlały mrok kopalni, a my w kapturach , które niegdyś nosili górnicy, urabialiśmy skały. O tym, jak ciężką pracę wykonywali średniowieczni górnicy, przekonali się wszyscy. Trudno było urobić chociaż kawałeczek skały. Tylko dzięki panu doktorowi, który pomagał dziewczynom, udało się sprostać temu zadaniu. Pamiątkowe fotografie będą przypominały nam o tej wspaniałej wycieczce. Festiwal Nauki cieszy się ogromną popularnością, ponieważ jesteśmy otwarci na wiedzę przekazywaną w bardzo ciekawy sposób. Dziękujemy wszystkim organizatorom Festiwalu Nauki za niezwykle bogaty program i możliwość spotkania się z naukowcami i studentami.