Strona główna / Archiwum 2008/2009 Środa - 17 października 2018 Antonii, Ignacego, Wiktora
Wycieczka do Szklarskiej Poręby Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2008/2009
„WIOSNA PIOSENKI ŚPIEWA”.
Konkurs ortograficzny
Osiągnięcia sportowe
Dzień Matki
Cała Polska czyta dzieciom
Spektakl teatralny „Wyspa skarbów”
Spotkanie ze strażakami
Pierwsza pomoc
Uroczyste powitanie wiosny
Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009
Urodziny Jana Pawła II
Spotkaniez Biskupem
Nasza wycieczka
Szkolny Konkurs Recytatorski
Spotkanie z policjantem
Rocznica Pontyfikatu
VII Konkurs Recytatorski \"Skąd nasz ród\"
VI Gminny Konkurs Recytatorski
Uczniowie naszej szkoły zdobyli tytuł Przyjaciela Ziemi.
III rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II – Patrona Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieńcu Ząbkowicki
BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWGO” .
DEBATA - bezpieczeństwo uczniów
Gminny Konkurs Recytatorski „Pegazik”
Dzień Dziecka 2008
Zakończenie Roku Szkolnego 2007/2008
Obchody Dnia Ziemi 2008
„UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta Gminy Kamienieniec Ząbkowicki
Przedstawienie profilaktyczne \" Na ratunek\".
Konstytucja 3 Maja
Jan Paweł II - Wychowawca młodych \".
Pierwszy Dzień Wiosny
XI Festiwal Nauki
Wnioski do pracy dydaktycznej w II semestrze w roku szkolnym 2008/2009
Próbny alarm przeciwpożarowy.
\"Cała Polska czyta dzieciom\"
\'\'Cała Polska czyta dzieciom.\"
Galeria zdjęć 2008/2009
IV Rocznica śmierci Ojca Świetego Jana Pawła II
Przedstawienie profilaktyczne
Sprzatanie mogił opuszczonych
Wycieczka do Głuchołaz
Finał Wojewódzki XIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik
Cała Polska czyta dzieciom\"
Dzień Dziecka 2009
Konkurs \"Moje prawidłowe odżywianie\"
I miejsce w eliminacjach gminnych Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”
Szkolny Konkurs Recytatorski „Pegazik”,
Konstytucji 3 Maja.
Pasowanie uczniów klasy I
Jan Paweł II – naszym przewodnikiem”.
Jasełka 2008
Zestaw podręczników

Wycieczka do Szklarskiej Poręby
20 maja 2008 r. uczniowie klas IV, V i VI wraz ze swoimi wychowawcami przebywali na wycieczce w Szklarskiej Porębie, w atrakcyjnej miejscowości położonej na wysokości 440-886 m n.p.m. na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich.
Zwiedzanie rozpoczęli  od Wodospadu Kamieńczyka, składającego się z 3 kaskad o łącznej wysokości 27 m wysokości. Malowniczość tego miejsca podkreślały skalne pionowe ściany osiągające 30 m wysokości.
Następnym punktem  programu było Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej. W trakcie wizyty  uczniowie poznali świat przyrody ożywionej i nieożywionej. W kilku salach prezentowane były kotły polodowcowe, torfowiska, fauna i flora, lasy, zjawiska przyrodnicze. Dzieci zaciekawiło rzadkie zjawisko optyczne, zwane „widmo Brokenu”, które spotykane jest w górach. Przy niskim położeniu Słońca nad horyzontem obserwator widzi swój powiększony cień na chmurach warstwowych, znajdujących się przed nim lub poniżej niego. Zdarza się, że cień postaci otoczony jest tęczową obwódką, zwaną glorią.
Atrakcyjność ekspozycji podnoszą wielkoformatowe panoramy wyświetlane z kilku rzutników, pokazujące się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki po naciśnięciu jednego z przycisków umieszczonych na plastycznej mapie Karkonoszy. Można było podziwiać widoki ze Śnieżki, Chojnika, schroniska „Samotnia”, Szrenicy, Owczych Skał  i kilku innych miejsc Karkonoszy polskich i czeskich.
Następnie uczestnicy wycieczki  udali się do Muzeum Ziemi, gdzie podziwiali  bogatą kolekcję muzealną  poświęconą ziemi, a także zaopatrzyli się w interesujące pamiątki.  Ci, którzy chcieli zrobić prezenty swoim mamom z okazji Dnia Matki, mogli kupić biżuterię i galanterię z kamieni ozdobnych oraz przedmioty ze szkła, ceramiki i drewna.
Doskonałą atrakcję dla dzieci stworzyli Walończycy, poszukiwacze skarbów, zajmujący się przetwarzaniem bogactw naturalnych, srebra, złota i kamieni szlachetnych, działający do dzisiaj w Sudeckim Bractwie Walońskim. To właśnie oni w swojej siedzibie, w Starej Chacie Walońskiej, przeprowadzili seanse tajemniczych obrzędów walońskich, w których uczestniczyli uczniowie i ich opiekunowie. Niezwykły posłuch wśród dzieci miał Wielki Mistrz Waloński, który zaciekawił wszystkich legendarnymi opowieściami.
Szklarska Poręba to miasto pełne atrakcji i na pewno pozostanie w pamięci uczestników wycieczki.