Strona główna / Archiwum 2008/2009 Czwartek - 16 sierpnia 2018 Joachima, Nory, Stefana
Uczniowie naszej szkoły zdobyli tytuł Przyjaciela Ziemi. Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2008/2009
„WIOSNA PIOSENKI ŚPIEWA”.
Konkurs ortograficzny
Osiągnięcia sportowe
Dzień Matki
Cała Polska czyta dzieciom
Spektakl teatralny „Wyspa skarbów”
Spotkanie ze strażakami
Pierwsza pomoc
Uroczyste powitanie wiosny
Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009
Urodziny Jana Pawła II
Spotkaniez Biskupem
Nasza wycieczka
Szkolny Konkurs Recytatorski
Wycieczka do Szklarskiej Poręby
Spotkanie z policjantem
Rocznica Pontyfikatu
VII Konkurs Recytatorski \"Skąd nasz ród\"
VI Gminny Konkurs Recytatorski
III rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II – Patrona Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieńcu Ząbkowicki
BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWGO” .
DEBATA - bezpieczeństwo uczniów
Gminny Konkurs Recytatorski „Pegazik”
Dzień Dziecka 2008
Zakończenie Roku Szkolnego 2007/2008
Obchody Dnia Ziemi 2008
„UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta Gminy Kamienieniec Ząbkowicki
Przedstawienie profilaktyczne \" Na ratunek\".
Konstytucja 3 Maja
Jan Paweł II - Wychowawca młodych \".
Pierwszy Dzień Wiosny
XI Festiwal Nauki
Wnioski do pracy dydaktycznej w II semestrze w roku szkolnym 2008/2009
Próbny alarm przeciwpożarowy.
\"Cała Polska czyta dzieciom\"
\'\'Cała Polska czyta dzieciom.\"
Galeria zdjęć 2008/2009
IV Rocznica śmierci Ojca Świetego Jana Pawła II
Przedstawienie profilaktyczne
Sprzatanie mogił opuszczonych
Wycieczka do Głuchołaz
Finał Wojewódzki XIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik
Cała Polska czyta dzieciom\"
Dzień Dziecka 2009
Konkurs \"Moje prawidłowe odżywianie\"
I miejsce w eliminacjach gminnych Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”
Szkolny Konkurs Recytatorski „Pegazik”,
Konstytucji 3 Maja.
Pasowanie uczniów klasy I
Jan Paweł II – naszym przewodnikiem”.
Jasełka 2008
Zestaw podręczników

Zespół uczniów z naszej szkoły w składzie: Paula Wasyluk (klasa V), Klaudia Strojna (klasa V), Klaudia Zięba (klasa V), Aleksandra Sopuch (klasa IV), Justyna Nowak (klasa IV) wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Zadaniowym: „Dla Ziemi, dla Siebie - zostań Przyjacielem Ziemi” i znalazł się wśród 89 zespołów ze szkół podstawowych, które zdobyły tytuł Przyjaciela Ziemi. Temat konkursu związany był z hasłem tegorocznego Dnia Ziemi: „Klimat w potrzebie” i dotyczył ochrony klimatu. Przez dwa miesiące członkowie zespołu pod opieką nauczyciela przyrody realizowali określone regulaminem konkursu zadania, tj. zbierali wiadomości na temat pogody i klimatu oraz wpływu klimatu na życie organizmów, przeprowadzali obserwacje pogody, analizując poszczególne jej elementy i porównując wyniki badań z danymi statystycznymi  sprzed kilkudziesięciu lat, przeprowadzali wywiady ze starszymi osobami, na podstawie których zdobywali wiedzę o tym, jakie zmiany zachodzą w klimacie Polski, gromadzili informacje na temat źródeł, rodzajów i skutków zanieczyszczeń powietrza oraz praktycznych działań, eliminujących te zanieczyszczenia, poprzez samodzielnie wykonane plakaty i ulotki zachęcali do podejmowania  konkretnych  działań w najbliższym otoczeniu na rzecz oszczędzania energii, wody, segregowania odpadów. Po zrealizowaniu wszystkich zadań członkowie zespołu wykonali raport, który został przesłany do Biura Organizacyjnego Dnia Ziemi w Warszawie.
Udział w konkursie sprzyjał pogłębianiu i utrwalaniu wiedzy na temat klimatu, jego wpływu na życie na Ziemi oraz zagrożeń i ich skutków dla dalszych losów naszej planety, a także zmianie przyzwyczajeń, mających szkodliwy wpływ na klimat.