Strona główna / Archiwum 2009/2010 Niedziela - 18 lutego 2018 Konstancji, Krystiana, Sylwany
Dzień Ziemi 2010 Obchody 5. rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II
I Miejsce w Wojewódzkim Konkursie Bezpieczeństwa „Uczę się bezpiecznie żyć”
III miejsce w Powiatowym Konkursie Bezpieczeństwa „Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze\"
Konkurs Wiedzy Religijnej
Mikołajki w naszej szkole
Wielkie Sprzątanie
Szkolny Konkurs Matematyczny
Ślubowanie I klasy 2009
Jasełka 2009
Pasowanie na Przedszkolaka
Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2009/2010
Wyróżnienie w Finale Dolnośląskim XIV Konkursu Recytatorskiego
Dzień Kobiet 2010
Konkurs Recytatorski kl. I - III
Święto Niepodległości 2009
Szkolne Zawody Sportowe
Międzyszkolne Zawody Sportowe
Akcja „GÓRA GROSZA 2009”
Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego 2009/2010
Gdzie jesteś św. Mikołaju?
Obchody Święta Narodowego 3 Maja
VIII Gminny Konkurs Recytatorski „Stąd nasz ród”
Powiatowy XIV Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej 2009
Gminne Zawody Sportowe w Złotym Stoku
Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej 2009
Etap wojewódzki „ Jestem bezpieczny w domu ,w szkole i na drodze”
Obchody Dnia Edukacji Narodowej
Szkolne zawody w tenisa stołowego
Apel z okazji Dnia Papieskiego
31. Rocznica Wyboru Karola Wojtyły na Papieża
Dzień Babci i Dzień Dziadka 2010
Radosna Szkoła
Uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2009/2010
Powitanie Wiosny
Półfinał Konkursu Bezpieczeństwa „Uczę się bezpiecznie żyć” Subregionu Wałbrzych
Podsumowanie pierwszego półrocza
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
Prezentacja naszej szkoły w „Gościu Niedzielnym”
Obchody 90. rocznicy urodzin Patrona szkoły
Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI
Wycieczka turystyczno - krajoznawcza
Szkolny Konkurs Przyrodniczy
Wycieczka do Częstochowy

Dzień Ziemi 2010

" (…) Stan zagrożenia człowieka ze strony wytworów samego człowieka ma różne kierunki i różne stopnie nasilenia. Zdaje się, że jesteśmy coraz bardziej świadomi, iż eksploatacja ziemi, planety, na której żyjemy, domaga się jakiegoś racjonalnego i uczciwego planowania. (…) Człowiek zdaje się często nie dostrzegać innych znaczeń swego naturalnego środowiska, jak tylko te, które służą celom doraźnego użycia i zużycia. Tymczasem Stwórca chciał, aby człowiek obcował z przyrodą, jako jej rozumny i szlachetny „pan” i „stróż”, a nie jako bezwzględny „eksploatator”. (…)"

Jan Paweł II  encyklika REDEMPTOR HOMINIS, 1979

30 kwietnia 2010 roku uczniowie naszej szkoły włączyli się do gminnej akcji „Sprzątania świata”, zorganizowanej z okazji „Dnia Ziemi”. Najpierw odbył się apel pod hasłem  „Pomagajmy Ziemi codziennie", który przygotowali uczniowie z klasy szóstej pod opieką pani A. Walerian. Później  - zaopatrzeni w worki i gumowe rękawice - zrobiliśmy wiosenne porządki na kamienieckich ulicach oraz na „dołach”. Był to dzień nie tylko wspólnej pracy na rzecz poprawy estetyki najbliższego otoczenia, ale także dzień kształcenia naszej świadomości ekologicznej, uświadamiania nam współodpowiedzialności za stan środowiska i zobowiązywania nas do jego ochrony. Po raz kolejny przypomnieliśmy sobie, że udział w akcji  „Sprzątania świata” nie zwalnia nas z obowiązku dbania o stan naszego środowiska naturalnego w ciągu całego roku. Proekologiczną postawę powinniśmy prezentować każdego dnia, m. in. poprzez: prowadzenie selektywnej zbiórki szkła, aluminium, makulatury i tworzyw sztucznych, dbanie, aby odpady niebezpieczne, takie jak baterie czy leki nie trafiały do zwykłego kosza na śmieci, dbanie o czystość i porządek nie tylko w najbliższym otoczeniu. Po wielkim sprzątaniu czekała nas niespodzianka przygotowana przez dyrektora szkoły, pana Arkadiusza Albrechta – pyszne kiełbaski.