Strona główna / Archiwum 2009/2010 Sobota - 22 wrzesńia 2018 Maury, Milany, Tomasza
Obchody Święta Narodowego 3 Maja Obchody 5. rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II
I Miejsce w Wojewódzkim Konkursie Bezpieczeństwa „Uczę się bezpiecznie żyć”
III miejsce w Powiatowym Konkursie Bezpieczeństwa „Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze\"
Konkurs Wiedzy Religijnej
Mikołajki w naszej szkole
Wielkie Sprzątanie
Szkolny Konkurs Matematyczny
Ślubowanie I klasy 2009
Jasełka 2009
Pasowanie na Przedszkolaka
Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2009/2010
Wyróżnienie w Finale Dolnośląskim XIV Konkursu Recytatorskiego
Dzień Kobiet 2010
Konkurs Recytatorski kl. I - III
Święto Niepodległości 2009
Szkolne Zawody Sportowe
Międzyszkolne Zawody Sportowe
Akcja „GÓRA GROSZA 2009”
Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego 2009/2010
Gdzie jesteś św. Mikołaju?
VIII Gminny Konkurs Recytatorski „Stąd nasz ród”
Powiatowy XIV Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej 2009
Gminne Zawody Sportowe w Złotym Stoku
Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej 2009
Etap wojewódzki „ Jestem bezpieczny w domu ,w szkole i na drodze”
Obchody Dnia Edukacji Narodowej
Szkolne zawody w tenisa stołowego
Apel z okazji Dnia Papieskiego
31. Rocznica Wyboru Karola Wojtyły na Papieża
Dzień Babci i Dzień Dziadka 2010
Radosna Szkoła
Uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2009/2010
Powitanie Wiosny
Półfinał Konkursu Bezpieczeństwa „Uczę się bezpiecznie żyć” Subregionu Wałbrzych
Podsumowanie pierwszego półrocza
Dzień Ziemi 2010
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
Prezentacja naszej szkoły w „Gościu Niedzielnym”
Obchody 90. rocznicy urodzin Patrona szkoły
Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI
Wycieczka turystyczno - krajoznawcza
Szkolny Konkurs Przyrodniczy
Wycieczka do Częstochowy

Obchody Święta Narodowego 3 Maja

Poczet Sztandarowy z naszej szkoły uczestniczył w gminnych obchodach Święta Narodowego 3 Maja – 219. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przemarsz uczestników uroczystości, udział we mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kamieńcu Ząbkowickim, wzruszające słowa wiersza Pani Marii Nastały – wszystko to przypomniało nam wysiłki patriotów, którzy podjęli się trudnego zadania reformy państwa chylącego się ku upadkowi, polskie dążenia do niepodległości, do stworzenia sprawiedliwego społeczeństwa z silnym samorządem terytorialnym troszczącym się o jakość  życia społeczności lokalnej, angażującym mieszkańców do bycia gospodarzami swojej Małej Ojczyzny.

W szkole Święto Narodowe 3 Maja było również okazją do szczególnej refleksji nad słowami Patrona, Papieża Jana Pawła II, wygłoszonymi w Warszawie 8 czerwca 1991 roku: „Nie sposób nie dziękować Bożej Opatrzności za to, że dokument taki stanął u progu ostatnich dwóch stuleci naszego historycznego bytowania. Zdumiewa on dojrzałością zawartej w nim prawdy i mądrości. Przemawia w nim dusza narodu - a raczej wielu narodów, które stanowiły wraz z Polakami ówczesną Rzeczpospolitą - narodu, który czuje zagrożenia pochodzące nie tylko od zewnątrz, ale także z wnętrza własnych poczynań i działań. Umiłowanie wolności przerodziło się w nadużycie wolności. I oto twórcy Konstytucji odkrywają ten "zbiorowy Obowiązek" (Cyprian Kamil Norwid), jakim musi stać się całe społeczeństwo, jeśli chce zabezpieczyć swą wolność i swój byt. Po upływie dwóch wieków doceniamy pełniej jeszcze wagę tego dokumentu: odczytujemy w nim prawdę o Polsce, zakorzenioną w przeszłości, a równocześnie wychyloną w przyszłość. I dlatego Konstytucja 3 maja w tym właśnie dziejowym momencie, wobec bliskiej już groźby utraty niepodległości była dokumentem profetycznym i opatrznościowym. Ona sprawiła, że nie można było odebrać Polsce jej rzeczywistego bytu na kontynencie europejskim, bo ten byt został zapisany w słowach Konstytucji 3 maja. A słowa te, mając moc prawdy, okazały się potężniejsze od potrójnej przemocy, która spadła na Rzeczpospolitą. Słowa tej prawdy okazały się twórcze i "stwórcze". Synowie i córki tej ziemi nie przestali wierzyć w "odnowę jej oblicza" pod tchnieniem tego Ducha, który natchnął twórców Konstytucji 3 maja. (…) Wolności nie można tylko posiadać, nie można jej zużywać. Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć.”