Strona główna / Archiwum 2009/2010 Poniedziałek - 18 czerwca 2018 Elżbiety, Marka, Pauli
31. Rocznica Wyboru Karola Wojtyły na Papieża Obchody 5. rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II
I Miejsce w Wojewódzkim Konkursie Bezpieczeństwa „Uczę się bezpiecznie żyć”
III miejsce w Powiatowym Konkursie Bezpieczeństwa „Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze\"
Konkurs Wiedzy Religijnej
Mikołajki w naszej szkole
Wielkie Sprzątanie
Szkolny Konkurs Matematyczny
Ślubowanie I klasy 2009
Jasełka 2009
Pasowanie na Przedszkolaka
Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2009/2010
Wyróżnienie w Finale Dolnośląskim XIV Konkursu Recytatorskiego
Dzień Kobiet 2010
Konkurs Recytatorski kl. I - III
Święto Niepodległości 2009
Szkolne Zawody Sportowe
Międzyszkolne Zawody Sportowe
Akcja „GÓRA GROSZA 2009”
Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego 2009/2010
Gdzie jesteś św. Mikołaju?
Obchody Święta Narodowego 3 Maja
VIII Gminny Konkurs Recytatorski „Stąd nasz ród”
Powiatowy XIV Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej 2009
Gminne Zawody Sportowe w Złotym Stoku
Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej 2009
Etap wojewódzki „ Jestem bezpieczny w domu ,w szkole i na drodze”
Obchody Dnia Edukacji Narodowej
Szkolne zawody w tenisa stołowego
Apel z okazji Dnia Papieskiego
Dzień Babci i Dzień Dziadka 2010
Radosna Szkoła
Uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2009/2010
Powitanie Wiosny
Półfinał Konkursu Bezpieczeństwa „Uczę się bezpiecznie żyć” Subregionu Wałbrzych
Podsumowanie pierwszego półrocza
Dzień Ziemi 2010
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
Prezentacja naszej szkoły w „Gościu Niedzielnym”
Obchody 90. rocznicy urodzin Patrona szkoły
Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI
Wycieczka turystyczno - krajoznawcza
Szkolny Konkurs Przyrodniczy
Wycieczka do Częstochowy

31. Rocznica Wyboru Karola Wojtyły na Papieża

„Być wolnym to nie znaczy czynić wszystko, co mi się podoba, na co mam ochotę. Być wolnym to znaczy być człowiekiem prawego sumienia i czynić to, co jest prawdziwym dobrem, to być człowiekiem dla drugich.”

Jan Paweł II, List do młodych całego świata, Parati semper (1985)

31 lat temu w świat popłynęła wiadomość, że dotychczasowy Arcybiskup Krakowski kardynał Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przybrał imię Jana Pawła II. W uroczystościach upamiętniających to wydarzenie, które odbyły się 16 października 2009 r. w naszej kamienieckiej kaplicy pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej oraz pod pomnikiem Papieża Jana Pawła II, uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych z Panem Wójtem Marcinem Czerniecem i Przewodniczącym Rady Gminy Panem Dominikiem Krekorą na czele, pracownicy Urzędu Gminy, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie kamienieckich szkół, przedstawiciele Straży Pożarnej, Rady Sołeckiej, Koła Gospodyń Wiejskich, zakładów pracy. Uroczystości na cześć naszego Wielkiego Rodaka odbyły się z udziałem pocztów sztandarowych: naszej szkoły, Szkoły  Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego, Gimnazjum Publicznego im. Adama Mickiewicza, Szkoły Ponadgimnazjalnej im. Juliusza Lubienieckiego, Rady Gminy Kamieniec Ząbkowicki, NSZZ Solidarność Zakładu Taboru PKP CARGO SA, Ochotniczej Straży Pożarnej.
Najpierw, z inicjatywy wójta i radnych naszej gminy, odbyła się Msza Święta, podczas której ksiądz proboszcz Wojciech Jasiński wygłosił homilię na temat wolności w nauczaniu Jana Pawła II. Po Mszy Świętej wszyscy wspólnie dziękowali za pontyfikat Papieża - Polaka modlitwą różańcową. Następnie uczniowie naszej szkoły przedstawili montaż słowno – muzyczny, w którym przypomnieli życiową drogę Karola Wojtyły oraz wpływ jego pontyfikatu na odmianę Kościoła i świata. Po występie uczniów wszyscy z wielkim zaciekawieniem obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą drogę Karola Wojtyły do Watykanu i wspólnie zaśpiewali „Barkę” – jego ulubioną pieśń. Uroczystości w kościele zakończyły się Apelem Jasnogórskim i modlitwą w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II.
Po uroczystościach w kościele delegacje władz samorządowych, szkół, zakładów pracy, przedsiębiorców, organizacji i mieszkańcy modlili się, składali kwiaty i zapalali znicze przy pomniku Patrona naszej szkoły, Papieża Jana Pawła II.
Dla uczestników obchodów 31. Rocznicy Wyboru Karola Wojtyły na Papieża był to bardzo wzruszający dzień duchowej łączności z Ojcem Świętym i modlitwy w Jego intencji.